درباره ما

محصولات صنایع دستی
0+ سال
تجربه

درباره پرتیکان

درخشش گنبد های فیروزه ای - خطوط و نقوش روح نواز مینا کاری- در هم تنیدگی ملیله -دقت و ظرافت خاتم همه این ها موجب تابش نور امید بر مجموعه پرتیکان شده و این امید آغاز راه جهانی کردن این هنر است و همیشه با کمک شما پیشرف ما روز افزون شکل گرفته است. مجموعه پرتیکان در ابتدا فعالیت- تولید عمده ظروف مینا کاری به صورت کلی بود ولی در ادامه بقیه صنایع دستی مثل فیروزه کوبی خاتم کاری و ملیله کاری اضافه شد. در حال حاظر استادان معروف و به نامی در زمینه هنر های دستی فعالیت و با ما همکاری میکنند و محصولات ما اغلب از کار های اساتید و استادکاران به نام این حوزه هستند.در کنار اشتغال زایی برای جوانان و ارز آوری به کشور عزیزمان مسیر متفاوت مجموعه ما این است که تلاش میکنیم هنر و فرهنگ غنی اصفهان و ایران را به تمام مردم جهان معرفی کند. انشاالله از این به بعد با کمک شما و یاری خداوند منان قوی تر از همیشه و با پشتکار بالا مسیر صادرات و ارز آوری به کشور را آغاز خواهیم کرد. کیفیت محصولات ما این نوید را به تمام مجموعه میدهد که در زمینه فروش و صادرات به خارج از میهن عزیزمان ایران مسیر موفقیت را به سرعت طی خواهیم کرد.

تماس با ما

خدمات پشتیبانی

مجموعه ی پرتیکان پس از فروش محصولات خود پاسخ گوی تمامی سولات مشتریان عزیز می باشد. همچنین قبل از خرید محصول نیز می توانید سولات خود را از تیم حرفه ای پشتیبانی پرتیکان بپرسید و بدون هیچ ابهامی خرید خود را انجام بدهید.

اگر در مورد هر یک از انواع صنایع دستی برای شما ابهاماتی وجود دارد اصلا نگران نباشید. می توانید پیش از خرید تمام سوالات خود را از ما بپرسید.


محصولا فیروزه کوبی و ملیله کاری

تولیدات ما

ما بهترین هنرهای دستی در زمینه فیروزه کوبی ، خاتم کاری ، ملیله کاری و مینا کاری را با ظرافت خاص و بهترین کیفیت تولید و عرضه میکنیم.

نزدیک‌ترین معنای لغوی برای مینا به معنی آسمان آبی است. مینا کاری هنری است که طرح‌های متفاوتی که معمولاً با قلم سفید است بر روی ظروف مسی، نقره‌ای و طلایی نقش می‌شود. رنگ زمینهٔ زیر نقوش معمولاً به رنگ‌های آبی، سبز و گاهی قرمز می‌باشد که اگر به چشم هنر به داخل ظروف منقوش مینا بنگریم یادآور پهنای زیبای آبی آسمان باشد. شاید به همین خاطر است که اسم این هنر را مینا کاری نامیده‌اند. امروزه این هنر بیشتر بر روی مس انجام می‌شود، ولی می‌توان بر روی طلا و نقره نیز آن را به عمل آورد. امروزه در ایران کانون تولید میناکاری شهر اصفهان است و استادان برجسته‌ای در تولید آثار مینا مشغول به فعالیت هستند. روشی که امروزه در اصفهان مرسوم است به این صورت که نقش‌های مینا بر روی لعابی شفاف شکل می‌گیرد. میناسازان آثار متفاوتی را تولید می‌کنند که برخی از رایج‌ترین آن‌ها چنین می‌باشند: •بشقاب، گلدان، کاسه و قدح، قاب‌های عکس، تابلوهای مینا که با هنرهای دیگر مانند طلاکاری، خاتم‌کاری، مینیاتور، جواهرسازی ترکیب می‌شود.

محصولات مینا کاری
فیروزه کوبی

هر گردشگری که به شهرهای ایران به ویژه اصفهان سفر می‌کند، مجذوب هنر فیروزه کوبی می شود. فیروزه کوبی یکی از معدود رشته های صنایع دستی است که زیبایی و گیرایی یک محصول خوب صنایع دستی را با خود دارد. این هنر زیبا شامل ساخت بدنه و نشاندن فیروزه، پرداخت کار و زدن پلی استر است، برای ساخت بدنه ظروف یا شئ مورد نظر از فلزاتی مانند مس، برنج، نقره و … استفاده می شود که البته عمده کارهایی که امروز مشاهده می کنید مس و یا برنج هستند. هنر فیروزه‌کوبی مانند بسیاری از هنرها جنبه‌ی تزیینی و تجملی دارد. اما از آن جا که این هنر را بر ظروفی نظیر شیرینی‌خوری، قندان، گلدان، گلاب‌پاش، سنگاب و…. پیاده می‌کنند جنبه‌ی کاربردی نیز پیدا می‌کنند. . اما همانگونه که گفتیم فیروزه‌کوبی قبل از آنکه بر ظروف انجام شود بر روی زیورآلات پیاده می‌شد. هنری که امروزه نیز طرفداران زیادی دارد.

مشاهده محصولات فیروزه کوبی
خاتم کاری

هنر خاتم‌سازی یکی از مهم‌ترین هنرهای دستی ایران است. این صنعت ارزش هنری فوق‌العاده زیادی دارد. سابقه خاتم‌سازی درایران از زمان‌های خیلی قدیم بوده‌است. شیراز را زادگاه و اصفهان را هم اکنون می توان به عنوان پایگاه این هنر فاخر و برجسته از مجموعه صنایع دستی ایران نام برد. خاتم کاری یکی از اصیل ترین و زیباترین شاخه های صنایع دستی ایران می باشد که ساخت آن علاوه بر ذوق و نگاه هنری سازنده مستلزم صرف وقت، دقت و صبوری و شکیبایی می باشد. خاتم کاری هنر آراستن سطح اشیاء به صورتی شبیه موزائیک، با مثلث‌های کوچک. طرح‌های گوناگون خاتم همواره به صورت اشکال منظم هندسی بوده‌است. این اشکال هندسی را با قراردادن مثلث‌های کوچک در کنار هم نقش‌بندی می‌کنند. مثلث‌ها را از انواع چوب، فلز و استخوان می‌سازند. هرچه مثلث‌ها ریزتر و ظریف‌تر باشند، خاتم مرغوب‌تر است. در یک طرح خاتم، برای ساختن کوچک‌ترین واحد هندسی، حداقل سه مثلث و برای بزرگ‌ترین آن، حداکثر چهارصد مثلث به کار می‌رود. از ابتدای پیدایش صنایع دستی خاتم کاری این هنر بر روی چوب اجرا می‌شده است. با پیدایش این صنایع دستی هنر خاتم بر روی ظروف مسی پیاده سازی می‌شود. در این ظروف در مرحله اول ظروف مسی در مدل‌ها و طرح‌های مختلف تهیه می‌شود و سپس توسط استاد خاتم کار قطعات خاتم بر روی آن قرار می‌گیرد.

محصولات خاتم کاری
ملیله کاری

ملیله کاری از جمله ظریف ترین رشته های فلزکاری است و یکی از برجسته ترین صنایع دستی ایران به شمار می رود. هنر ملیله کاری ، محصول کار با طلا ، نقره و مس است که به صورت مفتولهای باریک درآمده است و با صرف وقت و دقت فوق العاده و مهارت و هنرمندی ملیله کار ، بر منبای شی یا محصول مورد نظر و با بهره گیری از نگاره های سنتی و طرح‌های اسلیمی به هم پیوند و ارتباط یافته اند. ملیله کاری در واقع هنری تلفیقی از زرگری و نقره کاری است. در ایران، مانند بسیاری از کشورها، طلا و نقره از محصولات گرانبها محسوب می شود و به همین دلیل، ملیله کاری ارزشمند است. بسته به اینکه عیار نقره به کار رفته چه میزان می باشد، همچنین چقدر ظرافت در طراحی نقوش به کار رفته است، قیمت محصولات ملیله کاری شده را تحت تأثیر قرار می دهد. در اصفهان، زنجان و تهران، هر کدام شیوه خاص خود را برای ساخت ملیله کاری دارند و طراحی ها با هم تفاوت دارد. یک استاد هنرمند و خلاق ملیله گر می تواند طرحی نو اجرا کرده و شگفتی بیافریند. با ملیله کاری می توان بسیاری از وسایل را طلا اندود و نقره اندود کرد و همان وسیله ساده را تبدیل به وسیله ای شیک و لاکچری نمود. فقط کافیست طرحی جالب به یک استاد ملیله گر بدهید و او آن را پیاده کند. این طرح می تواند مطابق ذوق و سلیقه مردم یک شهر یا یک کشور باشد؛ چیزی که برای آن شهر یا کشور ارزش دارد و می تواند نظرشان را درباره ملیله کاری جلب نماید. ملیله کاری تهران همان ظروف تولید شده در اصفهان است که به سفارش مشتریان برای تهران ارسال می گردد. هنر ملیله کاری، برگرفته از ذوق، خلاقیت و استعداد هنرمندان در این رشته خاص است. ملیله کاری اصفهان در کارگاه های ملیله سازی مختلفی تولید می گردد. از این جهت از کیفیت متفاوتی بهره مند است. آبکاری نقره و پلی استر کشیده شده بر روی ظروف ملیله کاری تأثير مهمی در ظاهر محصولات خواهد داشت.

محصولات ملیله کاری
کاور ویدئو
هدیه ای به یاد ماندنی به بهترین ها

ارسال به سراسر کشور

نحوه ارسال